وزیر ارتباطات:

ایرانسل در توسعۀ ظرفیت شبکۀ پهن‌باند پیشگام است فناوری

ایرانسل در توسعۀ ظرفیت شبکۀ پهن‌باند پیشگام است

  بزرگنمایی:

وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، با تقدیر از ایرانسل برای پیشگامی در راه‌اندازی لایۀ جدید فرکانسی 2300 مگاهرتز، از سایر اپراتورها هم خواست تا از اقدام ایرانسل الگو گرفته و گام‌های سریعتری برای اجرای پروژۀ مشابه در شبکۀ خود بردارند.

به گزارش خریدار به نقل از روابط عمومی ایرانسل، مراسم آنلاین افتتاح طرح‌های ارتباطی ایرانسل به مناسبت دهۀ فجر، شامل «آغاز راه‌اندازی لایۀ جدید فرکانسی 2300 مگاهرتز در شبکۀ پهن‌باند همراه ایرانسل» و «بهره‌برداری از پروژۀ توسعۀ ظرفیت مرکز سوییچ ایرانسل در اصفهان»، بعدازظهر امروز چهارشنبه 20 بهمن 1400، با حضور دکتر عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل ایرانسل و اصحاب رسانه برگزار شد.
در این مراسم که دکتر صادق عباسی شاهکوه معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و مهندس حمید فتاحی معاون وزیر، رئیس هیأت‌مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت نیز حضور داشتند، وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، با تقدیر از ایرانسل به‌عنوان اولین اپراتوری که توانسته در راه‌اندازی لایۀ جدید فرکانسی 2300 مگاهرتز در شبکۀ خود، پیشگام باشد، از سایر اپراتورها هم خواست تا از اقدام ایرانسل الگو گرفته و گام‌های سریعتری برای اجرای پروژۀ مشابه در شبکۀ خود بردارند.
با تخصیص باند فرکانسی 2300 مگاهرتز به اپراتورهای همراه توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) در تیر ماه 1400، ایرانسل موفق شده است تا به‌عنوان اپراتور پیشگام در نصب تجهیزات و راه‌اندازی لایۀ جدید مبتنی بر این باند فرکانسی، تاکنون 50 سایت ارتباطی در شبکۀ پهن‌باند همراه خود را به لایۀ جدید 2300 مگاهرتز تجهیز کند که در مراسم امروز، یک سایت ارتباطی در منطقۀ تهرانسر، به نمایندگی از سایت‌های مذکور، با درخواست مدیرعامل ایرانسل، توسط وزیر ارتباطات، با حضور مهندس علی قهرمانی مدیرکل برنامه‌ریزی و طراحی رادیوی شبکۀ ایرانسل در محل سایت مذکور، افتتاح شد.
در این مراسم، همچنین پروژۀ توسعۀ ظرفیت مرکز سوییچ ایرانسل در اصفهان، با درخواست مدیرعامل ایرانسل، توسط وزیر ارتباطات، با حضور مهندس مجید گلی مدیر ارشد منطقۀ مرکز ایرانسل در محل این پروژه، افتتاح شد. با افتتاح پروژۀ مذکور، 80 رک به ظرفیت مرکز سوییچ ایرانسل در اصفهان افزوده شد تا به این ترتیب، کیفیت و پایداری شبکۀ ایرانسل در مرکز کشور، بیش از پیش بهبود پیدا کند.

مدیرعامل ایرانسل: 1000 ترابایت به ظرفیت روزانهٔ رادیویی ایرانسل افزوده می‌شود
مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، با اشاره به آغاز رسمی راه‌اندازی لایۀ فرکانسی 2300 مگاهرتز در شبکۀ ایرانسل با افتتاح 50 سایت، تصریح کرد: در فاز نخست این پروژه، 700 سایت ایرانسل تا پایان فروردین 1401 به این لایۀ فرکانسی تجهیز می‌شوند و در فاز دوم نیز، تا مهر ماه سال آینده، تعداد این سایت‌ها به بیش از 1800 سایت خواهد رسید. ان‌شاءالله، در فازهای بعدی نیز، در نیمۀ دوم سال آتی، تجهیز سایر سایت‌های ارتباطی ایرانسل به این لایۀ فرکانسی، اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه برای این پروژه، تا کنون 1820 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است، تأکید کرد: با راه‌اندازی این لایۀ ارتباطی در شبکۀ پهن‌باند ایرانسل، شاهد بهبود تجربه مشترکان و افزایش ظرفیت رادیویی شبکه به میزان 1000 ترابایت در روز، به‌خصوص در مناطق پرترافیک شهرهای بزرگ و مراکز استان‌ها خواهیم بود.
عباسی‌آرند همچنین درخصوص بهره‌برداری از پروژۀ توسعۀ ظرفیت مرکز سوییچ ایرانسل در اصفهان، از افتتاح دو مرکز سوییچ دیگر ایرانسل در مشهد و کرج در اسفند ماه سال جاری خبر داد.
وی تأکید کرد: تلاش شده تا این سه مرکز سوییچ، در مدت کمتر از 10 ماه به بهره‌برداری برسد و به لحاظ فنی، هم در طراحی و هم در اجرا، همۀ استانداردهای روز دنیا به کار گرفته شده تا پایداری خدمات شبکۀ ایرانسل، به‌خصوص برای مشترکان استان‌های مرکزی کشور، بیش از پیش افزایش یابد.
مدیرعامل ایرانسل افزود: 350 میلیارد تومان در احداث پروژۀ توسعۀ مرکز سوییچ اصفهان و 300 میلیارد تومان هم در خرید و نصب تجهیزات الکترونیکی آن سرمایه‌گذاری شده که در مجموع، ارزش این پروژه را به 650 میلیارد تومان رسانده است.

وزیر ارتباطات: اپراتورها از ایرانسل الگو بگیرند
وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات هم در این مراسم، طی سخنانی با بیان این که «به همۀ همکاران عزیزم در شرکت ایرانسل و همۀ عزیزان تلاشگر این شرکت در سراسر کشور خدا قوت می‌گویم»، تأکید کرد: خوشحالیم که ایرانسل در راه‌اندازی لایۀ فرکانسی 2300 مگاهرتز پیشگام بوده و به عنوان نخستین اپراتور، از این محدودۀ فرکانسی برای ارتقای خدمات به مشترکان خود استفاده می‌کند.
وی با اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات برای بهبود شاخص‌های کیفی دسترسی مردم به شبکۀ ملی اطلاعات، به موضوع تأمین پهنای باند و توسعۀ محدوده‌های فرکانسی اپراتورهای همراه اشاره کرد و گفت: در اولین گام برای توسعۀ محدوده‌های فرکانسی، واگذاری باند فرکانسی 2300 مگاهرتز به اپراتورها دنبال شد و امروز شاهد هستیم که ایرانسل به عنوان اولین اپراتور، این لایۀ فرکانسی را راه‌اندازی کرده که این امر جای تقدیر و تشکر دارد.
زارع‌پور تأکید کرد: امیدوارم همکارانم در همۀ اپراتورها، قدمی که ایرانسل در این زمینه برداشته را ببینند و توقع و انتظارم از آنان این است که با الگو گرفتن از ایرانسل، گام‌های سریعتری برای اجرای پروژۀ مشابه در شبکۀ خود بردارند.
وی افزود: حتی امیدوارم که ایرانسل نیز بتواند با رفع موانع موجود که بنده هم از آن مطلع هستم، فازهای برنامه‌ریزی شده برای این پروژه را با سرعت بیشتری عملیاتی کند.
وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه به دستور وی، کارگروهی در رگولاتوری، مأمور پایش منظم کیفیت شبکه ارتباطی و رفع موانع بهبود کیفیت شبکه در تعامل با سایر حوزه‌ها شده است، تصریح کرد: در همین مدت، رایزنی‌هایی با شهردار تهران و دیگر کلان‌شهرهای کشور انجام داد‌ه‌ام تا مشکلات و موانع موجود بر سر راه نصب دکل‌های ارتباطی اپراتورها برطرف شود.
وی افزود: متأسفانه از نظر فرهنگی و اجتماعی، مردم به نصب دکل‌های ارتباطی در سکونت‌گاه‌های خود حساسند و من شخصاً وارد عمل شده‌ام تا با تأکید بر بی‌خطر بودن دکل‌ها، برای اصلاح فضای روانی موجود، تلاش کنم.
زارع‌پور همچنین از آغاز واگذاری پورت‌های فیبرنوری به مردم از هفتۀ آینده خبر داد و ابراز امیدواری کرد که تا پایان دولت سیزدهم، واگذاری 20 میلیون پورت فیبرنوری به مردم محقق شود.
وی در پایان سخنان خود، با بیان اینکه «از همه همکارانم در شرکت ایرانسل، علی‌الخصوص دکتر عباسی‌آرند و معاونان محترم ایشان و همۀ کسانی که برای پیشبرد اهداف توسعۀ ارتباطی تلاش می‌کنند، تشکر می‌کنم» ابراز امیدواری کرد تا مجموعۀ تلاش‌ها، باعث افزایش کیفیت، سرعت و پایداری شبکه شود و لبخند رضایت بر لبان مردم نقش ببندد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

نشانی جدید پایگاه خبری «خریدار آنلاین»

بیمه‌نامه تضمین کیفیت ساختمان بیمه تجارت‌نو گارانتی مطمئن برای ساختمان

افزایش ساعت کاری شعبه‌های بانک دی در روزهای پایانی سال 1400

افزایش سقف دوره بازپرداخت وام قرض‌الحسنه ضروری پست بانک ایران به 60 ماه

نمایندگان روابط عمومی بانک در استان‌ها تحول آفرین خواهند شد

پرداخت 419 میلیارد ریال تسهیلات ازدواج بانک کارآفرین

مطالبات بیشتر از سقف شعبه پیگیری می شود

توسعه و بهبود کیفیت خدمات نوین

ویژگی شاخص بانک سینا خوش نامی و مشتری مداری است

گهرزمین نمونه موفق در زمینه مسوولیت های اجتماعی

سرمایه چادرملو بیش از 2 برابر شد

فولاد خراسان میزبان بازرگانان تاجیکستان و آسیای میانه

در زمینه اکتشافات معدنی بسیار عقب مانده ایم

همکاری ایرانسل و شرکت فولاد کاوه در اجرای پروژۀ تحول دیجیتال

نخستین جایزه پایان‌نامه سال مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات

طراحی و رونمایی از کیوسک خدمات مالی در شرکت تندرنور

آغاز ساخت چهل و یکمین مدرسه بانک اقتصاد نوین

با استمرار ارائه انواع خدمات نوآورانه؛ پرداخت 170 هزار انواع وام در 670 روز

حضورتیم تکواندو بانوان بیمه تجارت‌نو در جام باشگاه‌های آسیا

بیمه سرمد در طرح پتروصاد، خدمات متمایزی برای پوشش ریسک پتروشیمی‌ها ارائه می‌کند

کارنامه درخشان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در پرداخت تسهیلات بدون ضامن

حضور محسن رضایی در غرفه بانک کارآفرین

با همت بانک پاسارگاد، پلدختر صاحب یک مدرسه جدید شد

پرداخت 46٠ فقره تسهیلات خُرد آسان در بانک دی

لزوم توجه و حمایت از هلدینگ‌های بزرگ

ضرورت جدیت بیشتر برای جذب منابع و پیگیری وصول مطالبات

کسب مدال ملی جشنواره مردم‌داری ایران توسط رئیس اداره‌کل روابط‌عمومی بانک سپه

آغاز فعالیت بانک سپه با برنامه تحول راهبردی از سال 1401

افتتاح مدرسه 9 کلاسه شهدای بانک ملی ایران در گواور گیلانغرب

اتصال بانک ملی ایران به سامانه تسویه الکترونیکی بانکی بورس کالا

9 هزار میلیارد ریال اعتبار برای اعطای تسهیلات به فعالان فناوری اطلاعات و استارتاپ ها تخصیص یافت

بازدید سرپرست بیمه سینا از روند بازسازی ساختمان وزرا

نشست هماهنگی معاونت فروش با شعب سراسر کشور برگزار شد

لزوم ثبات‌بخشی و تلاش مضاعف برای توسعه فعالیت‌ها

پرداخت خسارت بیش از 24 میلیارد ریالی توسط بیمه حافظ

طراحی و رونمایی از کیوسک خدمات مالی در شرکت تندرنور

کسب جایزه چهار ستاره تعالی سازمانی توسط بیمه دی

بیمه سرمد، مجوز افزایش سرمایه گرفت

سرمایه بیمه پارسیان افزایش یافت

کارنامه موفق شرکت‌های بیمه‌ای در پوشش ریسک‌های صنعت پتروشیمی

بازدید میدانی مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از حسن اجرای طرح تسهیلات بدون ضامن

حضور موثر بانک کارآفرین در نمایشگاه پتروشیمی کیش

حضور فعال بانک تجارت در سومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

گردهمایی روسای برتر شعب بانک ایران زمین

توسعه فعالیت های بانک ملی ایران در حوزه فناوری های مالی

نرخ کارمزد خدمات بانکی منطقی نیست

بازدید مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از بانک کارآفرین

نمایش دستاوردها و توانمندی های بانک پارسیان در سومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

بازدید مدیرعامل گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس از غرفه بانک پارسیان

بانک رفاه کارگران حائز رتبه دوم کشوری در پرداخت تسهیلات بدون ضامن