آخرین مطالب

مدیر عامل شرکت پویش بازرگان ذوب آهن اصفهان عنوان کرد:

ورود به بورس اوراق بهادار و تملک زنجیره محصولات از معدن تا محصول نهایی صنعت

ورود به بورس اوراق بهادار و تملک زنجیره محصولات از معدن تا محصول نهایی

  بزرگنمایی:

به گزارش خریدار، ذوب ­آهن اصفهان، یکی از صنایع مادر در اصفهان به حساب می­آید که ارزش افزوده بسیاری برای استان و کشور در بر دارد. یکی از مواردی که به عنوان شاخصه­ های شرکت ذوب­ آهن اصفهان به حساب می­آید، شرکت­های وابسته­ای است که نه تنها مایه اشتغال­زایی می­شوند، بلکه بازار عرضه و تقاضا را کنترل کرده و از بروز خیلی از موارد نابه جا در بازار­های عرضه و تقاضا جلوگیری می­کنند. یکی از این شرکت­ها، شرکت «پویش بازرگان ذوب­ آهن اصفهان» است که توسط شرکت ذوب­ آهن اصفهان تاسیس شده است. به دلیل اهمیتی که این شرکت در بازار فولاد دارد، خبرنگار ما در مصاحبه­ای با منصور منصوری، مدیر عامل این شرکت، به موارد پیرامونی این شرکت پرداخت.

پویش بازرگان با هدف حفظ سهم بازار ذوب آهن ایجاد شد

منصوری درباره این شرکت گفت: تصمیم برای تاسیس شرکت پویش بازرگان ذوب­ آهن اصفهان با هدف مدیریت بازار محصولات ذوب آهن، جلوگیری از سفته­ بازی در بازار، برگرداندن محصولات شرکت به جایگاه اصلی خود، برگشت و حفظ سهم بازار ذوب­ آهن اصفهان، در سال 1393 و در زمان مدیریت اردشیر سعد محمدی گرفته شد. شرکت پویش بازرگان ذوب آهن اصفهان در تاریخ هفتم اردیبهشت­ ماه سال 1394 تاسیس و پس از صدور مصوبه هیات مدیره ذوب­آهن اصفهان، 60 درصد از سهام شرکت تازه تاسیس به فعالان بازار محصولات ذوب­ آهن واگذار گردید. هدف از این تصمیم استفاده از توان و مدیریت بخش خصوصی بر شرکت بود. در پی مصوبه مذکور توسط هیات مدیره، 60 درصد از سهام به فعالان و تاجران فولاد کشور که از سال 88 تا 93 حداقل 15هزار تن محصولات ذوب­ آهن اصفهان را خریداری کرده بودند، بر اساس معیارهای تناژ خرید، ارائه اظهارنامه مالیاتی، داشتن دفاتر قانونی، خوش­نامی در بازار، توان مالی و فعالیت­های بازرگانی و علمی در حوزه فولاد، ارزیابی شرکت­ها انجام و مقدار سهام قابل واگذاری به هر کدام تعیین شد. به این ترتیب شرکت پویش بازرگان با 40 درصد از سهام ذوب­ آهن اصفهان و 60 درصد از تاجران آهن کشور فعالیت خود را با سرمایه هزار میلیارد ریالی از دی ماه 1394 آغار کرد.

پویش بازرگان شبکه فروش ذوب آهن را توسعه داد

منصوری در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی عرضه محصولات فولادی در بازار گفت: شرکت پویش بازرگان از بیست شرکت سهامدار که تمامی آن­ها از فعالان و تاجران بازار فولاد هستند، تشکیل شده است. این شرکت­ها هر کدام دارای شبکه فروش خود در نقاط مختلف کشور می­باشند. در نتیجه، عملکرد پویش بازرگان توزیع محصولات در کل کشور از طریق شبکه فروش سهامداران خود می­باشد. بدیهی است این شرکت به تمام متقاضیانی که شرایط خرید و فروش شفاف، صدور فاکتور رسمی و واریز وجوه از حسابی که فاکتور به نام آن­ها صادر می­شود را دارا باشند، فروش محصولات را انجام می­دهد. لازم به توضیح است که این شرکت، در حال حاضر بیش از هزار مشتری در نقاط مختلف کشور دارد.

پویش بازرگان سریع­ترین دسترسی، مطمئن­ترین محصولات

وی افزود: شعار شرکت پویش بازرگان «سریع­ترین دسترسی، مطمئن­ترین محصولات» است. در این راستا شرکت به صورت مستقیم با تاجران، کارگزاران، انبار­داران، موسسات حمل و مصرف­ کنندگان در ارتباط می­باشد و تلاش می­کند رضایت آن­ها را برآورده نماید.

مدیر عامل شرکت پویش بازرگان، درباره سود حاصل از این شرکت برای شرکت ذوب ­آهن اصفهان گفت: تا قبل از تاسیس پویش بازرگان، تجار به طور مستقیم با ذوب ­آهن اصفهان وارد مذاکره، معامله و خرید و فروش می­شدند. بعضی از تاجرانی که محصولات مشابه را خریداری کرده بودند، وارد رقابت منفی و باعث ایجاد تلاطم در بازار میشدند. در آن زمان کل سود ذوب­ آهن در فروش خلاصه می­شد و شبکه توزیع و فروش بازار هیچ منفعت دیگری برای ذوب ­آهن در بر نداشت. با تاسیس پویش بازرگان، ذوب­ آهن اصفهان به صورت عملی شریک 40 درصد از سود تاجران در شبکه توزیع محصولات آن­ها شد. علاوه بر آن با مدیریتی که بر روی بازار محصولات ذوب­ آهن اصفهان توسط شرکت پویش بازرگان انجام گردید، 100 درصد سود حاصل از فروش محصولات در بورس کالا در اختیار ذوب­ آهن اصفهان قرار می­گیرد.

وی افزود: یکی از نگرانی­های مصرف­ کنندگان عدم اطمینان از دریافت محصولات تولیدی ذوب ­آهن اصفهان بود. مواردی بود که در بازار محصولات غیر استاندارد و بی کیفیت را به عنوان محصولات ذوب ­آهن به مشتریان میفروختند. تاسیس شرکت پویش بازرگان این اطمینان را برای مصرف­ کنندگان ایجاد نمود که محصولات تولیدی ذوب ­آهن به دست آنها خواهد رسید.

محصولات ذوب آهن در بورس کالا در دسترس همگان است

منصوری درباره اختیار فروش محصولات ذوب­ آهن در بازار گفت: فروش محصولات ذوب­ آهن اصفهان از طریق بورس کالا انجام می­شود. به این صورت که یک روز قبل از تاریخ عرضه محصولات، کلیه مشخصات محصولات شامل جنس، تناژ، قیمت و سایر شرایط فروش توسط ذوب ­آهن اصفهان تا ساعت 16 در سایت ذوب­ آهن و در بورس کالا اعلام می­شود. متقاضیان خرید باید از طریق کارگزاری و سیستم سازمان بورس تا قبل از ساعت ده و سی دقیقه صبح روز عرضه، اقدامات لازم برای ورود به حلقه رقابت برای خرید محصول را انجام دهند. ورود به حلقه رقابتی برای تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که دارای کد بورسی می­باشند، آزاد است و متقاضیان با بالاترین پیشنهاد قیمت، موفق به خرید محصولات می­شوند. شرکت پویش بازرگان نیز مانند سایر متقاضیان وارد این رقابت خرید می­شود و این شرکت مسئول فروش محصولات ذوب­ آهن اصفهان نیست و اصولا اختیاری در این زمینه ندارد.

پویش بازرگان ، بازوی کمکی ذوب آهن در تامین مالی ، بومی سازی و ....

مدیر عامل شرکت پویش بازرگان در پاسخ به این سوال که جدای از بخش خرید محصولات ذوب آهن آیا در سایر زمینه ها پویش بازرگان توانسته برای ذوب آهن اصفهان مفید باشد افزود: هر شرکتی باید بتواند اصطلاحا دست های کمکی خود را زیاد کند. در این راستا پویش بازرگان تلاش داشته به عنوان یک بازوی کمکی در کنار ذوب آهن اصفهان قرار بگیرد. در زمینه مالی این شرکت اقدامات متعدی برای آزادی سازی اسناد خرید خارجی، ضمانت اخذ تسهیلات و... نموده است. در بخش تامین مواد اولیه برای ذوب آهن به لطف خدای متعال پویش بازرگان بیش از 2 میلیون تن سنگ آهن، گندله، نرم گندله، شمش و سایر مواد آهن دار برای ذوب آهن اصفهان تامین نموده و طلب خود را در قالب تامین اعتبار از طریق خرید محصولات ذوب آهن از بورس کالا وصول نموده است.

منصوری در پاسخ به خبرنگار ما که آیا شرکت پویش بازرگان در تامین قطعات، تجهیزات و مواد مصرفی برای ذوب آهن اصفهان فعالیت کرده است پاسخ داد: شرکت پویش بازرگان در راستای اهداف خود در جهت پشتیبانی از زنجیره تامین صنایع فولادی علی الخصوص ذوب آهن اصفهان و با تکیه بر تیم فنی و مهندسی و بازرگانی توانمند خود در زمینه تامین قطعات و تجهیزات با رویکرد بومی سازی قدم گذاشته و در این راستا با بومی سازی تجهیزات خارجی گامی بلند را در این زمینه آغاز نموده است.

از جمله موارد بومی سازی شده دریچه های کشویی پاتیل های فولاد (Ladle Slide Gate) می باشد. دریچه های کشویی پاتیل جزء تجهیزات حیاتی بخش فولادسازی بوده که شرکت سازنده اصلی از تامین آن به دلایل مختلف خودداری نمود و موجودی در انبارهای ذوب آهن نیز به اتمام رسیده بود و وضعیت مکانیزم های نصبی نیز به شدت فرسوده و امکان کاهش یا توقف تولید و بروز حوادث را در پی داشت. در این راستا این شرکت با حمایت مدیران و کارشناسان ذوب آهن و با تکیه بر دانش فنی و مهندسی داخل کشور برای اولین بار در ایران نسبت به بومی سازی دریچه های کشویی پاتیل فولاد اقدام و تا کنون حدود 10 مجموعه از آن را با کیفیت مطلوب تحویل ذوب آهن داده  است. همچنین این شرکت در حال حاضر نیز در حال بررسی و مذاکره جهت بومی سازی و ساخت داخلی دیگر تجهیزات خارجی می باشد.

همچنین شرکت پویش بازرگان ضمن حضور در فرآیندهای رقابتی مناقصات و استعلام های شرکت، اقدام به تامین تجهیزات، قطعات و مواد مصرفی مورد نیاز نموده که از آن جمله می توان تامین بیرینگ های نوردی، Sleeve Bearing و سایر بیریینگ ها با کیفیت مطلوب از برندهای معتبر، تامین گرافیت گرانوله (CPC)، مواد نسوز، قطعات فایبرگلاس و سایر موارد اشاره نمود.

پویش بازرگان به بورس اوراق بهادار می پیوندد

منصوری در خصوص برنامه های آینده این شرکت اظهار داشت: با تلاش وکوشش مدیران شرکت، امروز شرکت پویش بازرگان 17 درصد سهام ذوب آهن را داردو شرکت همواره تلاش نموده در کنار ذوب آهن اصفهان و تامین منافع کل سهامداران باشد و خدا را شکر این رسالت در کارنامه عملی شرکت قابل رویت است. شرکت نیز برای بهبود و ارتقاء کیفیت خدمات خود با مراکز مختلف علمی و دانشگاهی همواره در ارتباط می باشد. در همین زمینه شرکت با کمک اساتید در حوزه های مختلف در حال مطالعه برای ورود شرکت به بورس اوراق بهادار و تملک زنجیره محصولات خود از معدن تا محصول نهایی است. انشاا... در آینده نزدیک خبرهای خوبی نیزدر این زمینه به اطلاع سهامداران عزیز خواهد رسید.

مدیر عامل شرکت پویش بازرگان در خصوص مسئولیت های اجتماعی این شرکت گفت: هرشخص حقیقی یا حقوقی بایستی در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند وظایف و تعهداتی را انجام دهد. در این زمینه شرکت پویش بازرگان از جمله موارد زیر را انجام داده است: تهیه یک دستگاه آب شیرین کن 100 متر مکعبی برای استان سیستان و بلوچستان، خرید دو دستگاه سرور HP، یک دستگاه SAN Storage  و چهل دستگاه کامپیوتر با مشارکت تعدادی از سهامداران پویش برای انستیتو پاستور ایران، تامین دو دستگاه ونتیلاتور برای بیمارستان شهدای لنجان، یک دستگاه مخزن اکسیژن کرایوژنیک برای بیمارستان الزهرا اصفهان و موارد دیگر.

 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

بهبود ساختار مالی بانک دی در سال 1399

تأمین ارز واردات به رقم 6.2 میلیارد یورو رسید

دور جدید سرمایه‌گذاری‌های «همراه اول» در استارتاپها

افتتاح بزرگترین مرکز داده خارج از پایتخت توسط رئیس مجلس شورای اسلامی

بازخوانی سرمشق­های رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی

هدایای مقام معظم رهبری توسط بانک انصار به دانش‌آموزان مراغه‌ای اهدا شد

آغاز عملیات ساختمانی خانه بهداشت روستای " ابوسحاب" خوزستان با حمایت بانک ایران زمین

نرخ سود سپرده‌گذاری نزد بانک مرکزی به 12 درصد افزایش یافت

یادداشت رئیس کل بانک مرکزی در مورد نقدینگی، رشد اقتصادی و تأمین کالاهای اساسی

بانک مرکزی در هر دو مقوله کنترل نقدینگی و نرخ ارز آگاهانه عمل می‌کند

عملکرد درخشان شرکت فولاد مبارکه در اجرای استراتژیکترین طرح دولت

رسانه ملی با تمام قوا از تولید کنندگان و صنایع کشور حمایت می کند

مهمترین نقش بازرسی، حفاظت از ارزش های ایجاد شده برای ذینفعان است

رشد بیش از 68 درصدی تسهیلات پرداختی به شرکت‌های دانش ‌بنیان

بازدید مدیران بانک ایران زمین از مجتمع کارتن سازی امینی اصفهان

تحول در بانکداری دیجیتال در بانک ایران زمین با آغاز فرآیندهای جدید در مهر 99

شتاب‌بخشی به حرکت صنایع پیشران، اولویت بانک صادرات ایران در سال جهش تولید است

کارکرد تعاون در راه جهش تولید قابل‌ ملاحظه است

تکلیف جدید نظام بانکی برای حمایت از تولیدکنندگان

کاهش چشمگیر اتکا اقتصاد کشور به درآمد نفتی

افزایش 468 میلیارد ریالی تسهیلات پرداختی بانک کشاورزی در زیربخش گیاهان دارویی

کیپاد، برنامه‌ای جامع در حوزه‌ی پرداخت‌

اعلام آمادگی شعب بانک توسعه صادرات ایران برای دریافت اسکناس های ارزی

"گل‌گهر" جایگاه فناورترین شرکت در کنسانتره و گندله ایران را بر عهده گیرد

تعیین تکلیف بدهی325میلیارد ریالی832 نفر از کشاورزان باهوکلات چابهار

سهم 20 هزار میلیارد ریالی بانک کشاورزی در تولید محصولات گلخانه ای در سال گذشته

مشارکت ذوب آهن اصفهان در اکتشاف ذخایر معدنی

بانک توسعه تعاون به خریداران محصولات دانش‌بنیان تسهیلات پرداخت می‌کند

پاسخ کارگزاری بانک ملی ایران به سوالات فروشندگان سهام عدالت

منابع سپرده‌ای بانک صادرات ایران از ٢٥٦ هزار میلیارد تومان فراتر رفت

اولویت اصلی بانک سینا؛ توسعه سهم بازار است

فروش ویژه بیمه های مسئولیت و آتش سوزی

برای رونق بازار سرمایه تداوم اصلاح ناترازی بانکها یک ضرورت است

بیمه پارسیان 250 ریال سود به ازای هرسهم تقسیم کرد

نقش اصناف در نوسازی مدل های کسب و کار بسیار تأثیرگذار است

کاهش 6 درصدی سود تسهیلات اعطایی به شرکت های دانش بنیان صادراتی

تقدیر مدیر عامل برق منطقه یزد از مجتمع معدنی چادرملو

بانک سامان را به‌عنوان برند محبوب خود انتخاب کنید

آخرین اقدامات این بانک در حمایت از تولید محصولات مرتبط با مهار شیوع ویروس کرونا

موفقیت‌های بیمه سرمد اتفاقی نیست

بیمه سرمد به مجمع می‌رود

راه اندازی سرویس رمز یکبار مصرف در اینترنت بانک سینا

مأموریت سه گانه در دوران بلوغ نهاد ناظر

مشارکت 67 هزار میلیارد ریالی بانک ملی ایران برای توسعه فعالیت های تولیدی

وزیر صمت کلنگ ابر پروژۀ نورد گرم شماره دو فولاد مبارکه را به زمین زد

فولاد مبارکه با اتکا به توان بالای مدیران و متخصصان داخلی و با توان مالی خود این پروژه ها را به جلو برده است

منابع محدود است، از خام فروشی مواد اولیه فولاد جداً جلوگیری شود

با به بهره برداری رسیدن خط نوردگرم شماره 2 ظرفیت نورد این شرکت به 9 میلیون تن افزایش خواهد یافت

ضربان قلب ذوب‌آهن در گرو تامین مواد اولیه

ریل ملی، گوهری درخشان در کریدور ریلی شرق کشور