آخرین مطالب

مدیرعامل فولاد مبارکه تصریح کرد:

کیفیت و سرعت شاخصهای مهم اجرای پروژۀ نورد گرم شمارۀ 2 فولاد مبارکه صنعت

کیفیت و سرعت  شاخصهای مهم اجرای پروژۀ نورد گرم شمارۀ 2 فولاد مبارکه

  بزرگنمایی:

حمیدرضا عظیمیان در جلسۀ تشریح سیاستهای فولاد مبارکه در احداث خط نورد گرم شمارۀ 2 این شرکت، که با حضور بخشی از پیمانکاران توانمند این حوزه برگزار شد، از دو شاخص «کیفیت» و «سرعت» بهعنوان مهمترین مؤلفه های اجرای این خط نورد منحصربه فرد یاد کرد.


به گزارش خریدار، مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: برای کشور ما که در حال حاضر بخش قابل توجهی از ورقهای خاص و باکیفیت موردنیاز خطوط تولید صنایع مختلف خود را از محل واردات تأمین میکند، به بهره برداری رسیدن هرچه سریعتر خط نورد گرم شمارۀ 2 فولاد مبارکه از اهمیت خاصی برخوردار است.
عظیمیان با تأکید بر مزیتهای اجرای این پروژه تصریح کرد: با اجرای این خط جدید، ظرفیت تولید انواع ورق، به ویژه ورقهای فولادی خاص، به 8 میلیون تن افزایش خواهد یافت و در کنار این پروژه، 52 پروژۀ جنبی دیگر نیز آغاز خواهد شد که حجم عظیمی از فعالیتهای مرتبط، اشتغال و رونق اقتصادی برای کشور ایجاد خواهد کرد.
مدیرعامل فولاد مبارکه در همین خصوص افزود: رویکرد ما در تقسیم فعالیتهای این اَبَرپروژه به گونه ای است که از تمامی ظرفیتهای داخلی به نحو مطلوب بهره مند شویم.
وی با تأکید بر اینکه منابع مالی موردنیاز احداث این خط در نظر گرفته شده است، گفت: بودجۀ مناسبی برای سال اول این پروژه اختصاص یافته است و به تناوب و برمبنای اولویت، منابع بعدی اختصاص خواهد یافت.
مهندس عظیمیان نبود هیچگونه انحصار در ساخت این خط را از مهمترین ویژگیهای مراحل ساخت آن دانست و گفت: شرکتهای برندۀ مناقصه در بخشهای مختلف میتوانند از ظرفیتهای سایر شرکتها بهخوبی استفاده کنند. در واقع آنها میتوانند کارها را در قالب کنسرسیوم های مجزا با کیفیت و سرعت مطلوب انجام دهند. درهرحال همانگونه که پیش از این هم تأکید شد، رویکرد فولاد مبارکه استفاده از تمامی ظرفیتهای موجود کشور است.
مهندس عظیمیان با اشاره به اینکه 55 درصد تجهیزات مکانیکی و برقی این پروژه با استفاده از ظرفیتهای داخلی ساخته و نصب خواهد شد، خاطرنشان کرد: مصمم هستیم با حمایت دولت محترم و همکاری و همدلی شرکتهای سازندۀ داخلی و پیمانکاران مربوطه، این اَبَرپروژه را در مدت 30 ماه به سرانجام برسانیم.
مدیرعامل فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: بودجۀ ارزی و ریالی این طرح از منابع داخلی و بهصورت کامل توسط فولاد مبارکه تأمین خواهد شد. در این خصوص جای نگرانی نیست و این موضوع را به بانک مرکزی نیز اعلام کردهایم. فولاد مبارکه برای این پروژه یک سازمان متناسب با هدف اجرای 30ماهۀ آن درون خود ایجاد کرده است که از فعالیتهای تولید و فرایندهای معمول مجزا خواهد بود. مجری طرح نیز خود مدیرعامل شرکت است و این تصمیم به جهت اهمیت زیاد و ویژه بودن این پروژه بوده است.
وی با تأکید بر اینکه این پروژه موردحمایت ویژۀ مسئولان نظام است تصریح کرد: ریاست محترم جمهوری در دستور کتبی از معاون خود جناب آقای نهاوندیان و مسئولین ذیربط در وزارت صمت خواستهاند که کمکها و مساعدتهایی را که دولت میتواند در این طرح ارائه دهد مشخص کنند و وزرای مرتبط ازجمله وزیر محترم نفت نیز حمایت ویژۀ خود را برای اجرایی شدن پروژۀ نورد گرم 2 اعلام کردهاند.
مدیرعامل فولاد مبارکه اظهار داشت: معتقدم که اگر نگاه برد-برد در فرایند اجرایی شدن این پروژه وجود نداشته باشد، با مشکلات مختلفی ازجمله تأخیر در زمان راهاندازی مواجه خواهیم بود.
وی ادامه داد: تدابیری اتخاذ کردهایم تا بخشی از مصالح که مشمول هیجانات قیمت خواهند بود توسط فولاد مبارکه تأمین گردد تا از این طریق حاشیۀ امن شرکتها بیشتر شود. در همین خصوص حضور کمیتۀ راهبری نیز به منظور مدیریت بهتر و یکپارچۀ کار، در چارت پیش بینی شده است. انجمن مدیریت پروژۀ ایران را نیز به عنوان مشاور این پروژه در نظر گرفته ایم تا به این ترتیب عملیات اجرایی را در انحصار مدیریتی و تصمیم گیری قرار ندهیم و از مشورتهای لازم بهره مند شویم.
عظیمیان تصریح کرد: قطعا انتظار داریم در این پروژه نیز مثل هر پروژۀ بزرگ دیگری با چالش هایی ازجمله تحریم های ثانویۀ آمریکا مواجه شویم؛ ازاین رو از مسئولین سیاسی کشور خواسته ایم تا در این صورت نیز ادارۀ پروژه بر اساس قوانین ثانویه و مسئولیت پذیری ثانویه صورت گیرد. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که چند ماه پیش بنده به اتفاق تعدادی از مدیران شرکتهای خصوصی به دیدار مقام معظم رهبری مشرف شدیم و ایشان خطاب به حاضران فرمودند تحریم ها در آیندۀ نزدیک از بین نخواهند رفت و چارهای جز پیشبرد کارها با اتخاذ تدابیر لازم وجود ندارد.
وی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها تأکید فرمودهاند «نفس دشمن، دشمنی است»، حال با توجه به اینکه فولاد مبارکه مورد تحریم دشمن واقع شده، اگر زانوی غم بغل بگیریم و منفعل شویم، در مسیر موردنظر دشمن حرکت کرده ایم؛ بنابراین باید با احداث خطوط تولیدی از این دست، در مسیر ناامیدی دشمن، اشتغالزایی برای جوانان و رونق اقتصادی کشور گام برداریم.

مهندس عظیمیان اظهار امیدواری کرد به کوری چشم آمریکای جهان خوار در پایان تابستان، جشنی به مناسبت نهایی شدن قراردادها برگزار گردد تا به این ترتیب گام بلندی در راستای اجرایی شدن پروژۀ نورد گرم 2 برداشته شود.
به گزارش خبرنگار فولاد، در ادامۀ این جلسه، برخی از مدیران عامل و رؤسای هیئت مدیرۀ شرکتهای پیمانکاری جهانپارس و MMTE به بیان دیدگاهها و طرح سؤالات خود پرداختند.
در همین خصوص فرخ عالیپور مدیرعامل شرکت ایریتک گفت: ورود به اجرای چنین پروژهای جسارت زیادی میطلبید که خوشبختانه مدیرعامل فولاد مبارکه با جرئت و همت والا به آن ورود کرد و بعد از 12 سال معطلی این پروژه، آن را آغاز کرد.
وی تصریح کرد: مهم این است که شرکتهای حاضر در پروژۀ نورد گرم 2 فولاد مبارکه با همدلی و همت، به جای رقابت، با هم رفاقت کنند تا این کار بزرگ انجام شود. خوشبختانه بستر انجام کار برای همۀ شرکتهای توانمند و دلسوز فراهم است.
در ادامه سعد شمس الدین از شرکت MMTE نیز گفت: جای خوشحالی دارد که چنین مگاپروژهای در حال اجرایی شدن است. شرکت MMTE در پروژۀ تولید ورقهای عریض تجارب خوبی دارد که قابلیت استفاده در پروژۀ نورد گرم 2 را خواهد داشت. پیشنهاد میشود تواناییها و تکنولوژی بومی شدۀ شرکتها شناسایی گردد و در این پروژه از آنها استفاده شود.
در ادامه، نادر عطائی رئیس هیئت مدیرۀ شرکت جهانپارس گفت: در کشور ما پیمانکاران توانمند زیادی هستند که علیرغم شرایط اقتصادی کشور، امکان مشارکت در پروژۀ نورد گرم 2 را دارند و طبیعی است که مشارکت و به کارگیری همۀ آنها نیز در پروژۀ بزرگ نورد گرم 2 وجود نخواهد داشت. بنابراین پیشنهاد میشود شرکتها در قالب کنسرسیوم به کار احداث نورد گرم ورود کنند.
وی تأکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و تورم روزانهای که بعضا در اقلام مختلف شاهد آن هستیم، بهتر است به منظور عدم مواجهۀ شرکتها با کمبود بودجه، راهکار مناسبی اندیشیده شود تا انجام پروژه نیز با تأخیر همراه نگردد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

شرکت فولاد مبارکه سرآمد بازار سرمایه و تولید در کشور

فولاد مبارکه استراتژی لازم برای ورود به اکتشافات معدنی را دارد

تقسیم سود 160 تومانی به ازای هر سهم

رشد 142 درصدی سود خالص شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری در سال 98

فولاد مبارکه و دانشگاه تهران بنیانگذار «مرکز نوآوری تحول دیجیتال صنعت فولاد کشور»

حمید زادبوم به عنوان مسئول شورای تجارت خارجی وزارت صمت منصوب شد

پیش‌بینی افزایش رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان در خرداد ماه سال جاری

فراخوان مشارکت در «چالش نوآوری 2020 اتحادیه بین المللی ارتباطات راه دور ITU

مراسم قرعه کشی طرح فروش فوق العاده شرکت ایران خودرو برگزار شد

پرداخت 46 هزار میلیارد ریال وام عقود اسلامی در بانک ملی ایران

توضیحات بانک مرکزی درخصوص «حجم و رشد نقدینگی»

شیوه های سنتی در بازار بیمه دیگر پاسخگو نیست

تاکید سرپرست وزارت صمت بر تامین مواد اولیه و توسعه صادرات در دیدار مسئولین ذوب آهن

ثبت سفارش فروش «سهام عدالت» در تمامی شعب بانک آینده

برای کنترل نقدینگی و تورم، اصلاح رابطه بانک مرکزی و دخل وخرج بودجه ضروری است

اعلام نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی (13 خردادماه 1399) و برگزاری حراج جدید

شرایط پذیرش سهام عدالت برای وثیقه صدور کارت اعتباری به شبکه بانکی اعلام شد

معاملات مربوط به عملیات بازار باز (13 خرداد ‌ماه 1399)

تشریح جزییات و پاسخ به سوالات افکار عمومی در خصوص سیاست «هدف گذاری تورم»

نسخه تحت وب اپلیکیشن «همراه نوین» راه‌اندازی شد

بانک کشاورزی سالانه بیش از 90 درصد از پرداختی های خود را در بخش کشاورزی انجام می دهد

آغاز ساخت و احداث مدرسه شهدای بانک ملی ایران در روستای آدران رباط کریم

اعطای تسهیلات به یک هزار و 800 بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط توسط بانک ملی ایران

برگزاری مجمع بیمه "ما" به عنوان اولین شرکت در صنعت بیمه

برای شرکت‌های منطقه آزاد کیش تا سقف پنج هزار میلیارد ریال از سوی بانک صادرات ایران گشایش اعتبارات اسنادی ریالی انجام می شود

​بازدهی مناسب بازار سرمایه طی 25 سال اخیر به نسبت بازارهای موازی مهمترین دلیل برای حفظ سهام عدالت است

سهام عدالت یک ثروت ارزشمند است

بیمه مرکزی از سرمایه های انسانی خود به درستی صیانت می کند

افتتاح رسمی "پنجره واحد فیزیکی شروع کسب و کار"

شیوه نامه اعطای مجوز اقامت پنج ساله به سپرده‌گذاران و سرمایه‌گذاران خارجی به بانک ملی ابلاغ شد

مشمولان طرح امهال اقساط وام قرض الحسنه در خرداد ماه فقط یک قسط پرداخت کنند

مجلس یازدهم برای رفع موانع و مشکلات تولیدکنندگان داخلی تلاش خواهد کرد

بومی‌سازی کنترل ولو سیستم تصفیه گاز فرایند مگامدول‌های احیا مستقیم در فولاد مبارکه

افزایش سطح کیفی محصولات و رضایت‌مندی مشتریان فولاد مبارکه

تولید شرکت فولاد امیرکبیر کاشان از 20 هزار و 800 تن در ماه گذشت

ساخت بیش از 100 هزار قطعه و تجهیز صنعت فولاد در داخل کشور

تولید حفاظ های بتنی مفصل دار در شرکت تارابگین ذوب آهن اصفهان

ورود به بورس اوراق بهادار و تملک زنجیره محصولات از معدن تا محصول نهایی

انتصابات جدید در بانک ایران زمین

آغاز عملیات ارزی و اتصال به سامانه نیما در بانک ایران زمین

به مشتریان خدمات یکپارچه و یکسان ارائه خواهیم داد

بانک مهر اقتصاد در بانک سپه ادغام شد

بیمه دی یکی از مهم ترین حلقه های زنجیره ارزش گروه مالی دی است

پرداخت بیش از دو هزار فقره تسهیلات مضاربه بانک ملی ایران در سال 99

بهره برداری از درمانگاه فوق تخصصی بیمارستان بانک ملی ایران در زاهدان

​امضای تفاهم‌نامه همکاری بانک صادرات و اتاق بازرگانی زنجان در سال «جهش تولید»

جهش بیمه سرمد به کانال هزار میلیاردی

شکل‌گیری دو مدیریت جدید در بیمه سرمد با نگاه تخصصی به حوزه مهندسی و مسئولیت

بازگشت ارز حاصل از صادرات اولویت فعلی اقتصاد

روسای شعب باید برای افزایش سودآوری برنامه ریزی داشته باشند