آخرین مطالب

مدیرعامل فولاد مبارکه تصریح کرد:

کیفیت و سرعت شاخصهای مهم اجرای پروژۀ نورد گرم شمارۀ 2 فولاد مبارکه صنعت

کیفیت و سرعت  شاخصهای مهم اجرای پروژۀ نورد گرم شمارۀ 2 فولاد مبارکه

  بزرگنمایی:

حمیدرضا عظیمیان در جلسۀ تشریح سیاستهای فولاد مبارکه در احداث خط نورد گرم شمارۀ 2 این شرکت، که با حضور بخشی از پیمانکاران توانمند این حوزه برگزار شد، از دو شاخص «کیفیت» و «سرعت» بهعنوان مهمترین مؤلفه های اجرای این خط نورد منحصربه فرد یاد کرد.


به گزارش خریدار، مدیرعامل فولاد مبارکه گفت: برای کشور ما که در حال حاضر بخش قابل توجهی از ورقهای خاص و باکیفیت موردنیاز خطوط تولید صنایع مختلف خود را از محل واردات تأمین میکند، به بهره برداری رسیدن هرچه سریعتر خط نورد گرم شمارۀ 2 فولاد مبارکه از اهمیت خاصی برخوردار است.
عظیمیان با تأکید بر مزیتهای اجرای این پروژه تصریح کرد: با اجرای این خط جدید، ظرفیت تولید انواع ورق، به ویژه ورقهای فولادی خاص، به 8 میلیون تن افزایش خواهد یافت و در کنار این پروژه، 52 پروژۀ جنبی دیگر نیز آغاز خواهد شد که حجم عظیمی از فعالیتهای مرتبط، اشتغال و رونق اقتصادی برای کشور ایجاد خواهد کرد.
مدیرعامل فولاد مبارکه در همین خصوص افزود: رویکرد ما در تقسیم فعالیتهای این اَبَرپروژه به گونه ای است که از تمامی ظرفیتهای داخلی به نحو مطلوب بهره مند شویم.
وی با تأکید بر اینکه منابع مالی موردنیاز احداث این خط در نظر گرفته شده است، گفت: بودجۀ مناسبی برای سال اول این پروژه اختصاص یافته است و به تناوب و برمبنای اولویت، منابع بعدی اختصاص خواهد یافت.
مهندس عظیمیان نبود هیچگونه انحصار در ساخت این خط را از مهمترین ویژگیهای مراحل ساخت آن دانست و گفت: شرکتهای برندۀ مناقصه در بخشهای مختلف میتوانند از ظرفیتهای سایر شرکتها بهخوبی استفاده کنند. در واقع آنها میتوانند کارها را در قالب کنسرسیوم های مجزا با کیفیت و سرعت مطلوب انجام دهند. درهرحال همانگونه که پیش از این هم تأکید شد، رویکرد فولاد مبارکه استفاده از تمامی ظرفیتهای موجود کشور است.
مهندس عظیمیان با اشاره به اینکه 55 درصد تجهیزات مکانیکی و برقی این پروژه با استفاده از ظرفیتهای داخلی ساخته و نصب خواهد شد، خاطرنشان کرد: مصمم هستیم با حمایت دولت محترم و همکاری و همدلی شرکتهای سازندۀ داخلی و پیمانکاران مربوطه، این اَبَرپروژه را در مدت 30 ماه به سرانجام برسانیم.
مدیرعامل فولاد مبارکه خاطرنشان کرد: بودجۀ ارزی و ریالی این طرح از منابع داخلی و بهصورت کامل توسط فولاد مبارکه تأمین خواهد شد. در این خصوص جای نگرانی نیست و این موضوع را به بانک مرکزی نیز اعلام کردهایم. فولاد مبارکه برای این پروژه یک سازمان متناسب با هدف اجرای 30ماهۀ آن درون خود ایجاد کرده است که از فعالیتهای تولید و فرایندهای معمول مجزا خواهد بود. مجری طرح نیز خود مدیرعامل شرکت است و این تصمیم به جهت اهمیت زیاد و ویژه بودن این پروژه بوده است.
وی با تأکید بر اینکه این پروژه موردحمایت ویژۀ مسئولان نظام است تصریح کرد: ریاست محترم جمهوری در دستور کتبی از معاون خود جناب آقای نهاوندیان و مسئولین ذیربط در وزارت صمت خواستهاند که کمکها و مساعدتهایی را که دولت میتواند در این طرح ارائه دهد مشخص کنند و وزرای مرتبط ازجمله وزیر محترم نفت نیز حمایت ویژۀ خود را برای اجرایی شدن پروژۀ نورد گرم 2 اعلام کردهاند.
مدیرعامل فولاد مبارکه اظهار داشت: معتقدم که اگر نگاه برد-برد در فرایند اجرایی شدن این پروژه وجود نداشته باشد، با مشکلات مختلفی ازجمله تأخیر در زمان راهاندازی مواجه خواهیم بود.
وی ادامه داد: تدابیری اتخاذ کردهایم تا بخشی از مصالح که مشمول هیجانات قیمت خواهند بود توسط فولاد مبارکه تأمین گردد تا از این طریق حاشیۀ امن شرکتها بیشتر شود. در همین خصوص حضور کمیتۀ راهبری نیز به منظور مدیریت بهتر و یکپارچۀ کار، در چارت پیش بینی شده است. انجمن مدیریت پروژۀ ایران را نیز به عنوان مشاور این پروژه در نظر گرفته ایم تا به این ترتیب عملیات اجرایی را در انحصار مدیریتی و تصمیم گیری قرار ندهیم و از مشورتهای لازم بهره مند شویم.
عظیمیان تصریح کرد: قطعا انتظار داریم در این پروژه نیز مثل هر پروژۀ بزرگ دیگری با چالش هایی ازجمله تحریم های ثانویۀ آمریکا مواجه شویم؛ ازاین رو از مسئولین سیاسی کشور خواسته ایم تا در این صورت نیز ادارۀ پروژه بر اساس قوانین ثانویه و مسئولیت پذیری ثانویه صورت گیرد. ذکر این نکته نیز خالی از لطف نیست که چند ماه پیش بنده به اتفاق تعدادی از مدیران شرکتهای خصوصی به دیدار مقام معظم رهبری مشرف شدیم و ایشان خطاب به حاضران فرمودند تحریم ها در آیندۀ نزدیک از بین نخواهند رفت و چارهای جز پیشبرد کارها با اتخاذ تدابیر لازم وجود ندارد.
وی در بخش پایانی سخنان خود خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها تأکید فرمودهاند «نفس دشمن، دشمنی است»، حال با توجه به اینکه فولاد مبارکه مورد تحریم دشمن واقع شده، اگر زانوی غم بغل بگیریم و منفعل شویم، در مسیر موردنظر دشمن حرکت کرده ایم؛ بنابراین باید با احداث خطوط تولیدی از این دست، در مسیر ناامیدی دشمن، اشتغالزایی برای جوانان و رونق اقتصادی کشور گام برداریم.

مهندس عظیمیان اظهار امیدواری کرد به کوری چشم آمریکای جهان خوار در پایان تابستان، جشنی به مناسبت نهایی شدن قراردادها برگزار گردد تا به این ترتیب گام بلندی در راستای اجرایی شدن پروژۀ نورد گرم 2 برداشته شود.
به گزارش خبرنگار فولاد، در ادامۀ این جلسه، برخی از مدیران عامل و رؤسای هیئت مدیرۀ شرکتهای پیمانکاری جهانپارس و MMTE به بیان دیدگاهها و طرح سؤالات خود پرداختند.
در همین خصوص فرخ عالیپور مدیرعامل شرکت ایریتک گفت: ورود به اجرای چنین پروژهای جسارت زیادی میطلبید که خوشبختانه مدیرعامل فولاد مبارکه با جرئت و همت والا به آن ورود کرد و بعد از 12 سال معطلی این پروژه، آن را آغاز کرد.
وی تصریح کرد: مهم این است که شرکتهای حاضر در پروژۀ نورد گرم 2 فولاد مبارکه با همدلی و همت، به جای رقابت، با هم رفاقت کنند تا این کار بزرگ انجام شود. خوشبختانه بستر انجام کار برای همۀ شرکتهای توانمند و دلسوز فراهم است.
در ادامه سعد شمس الدین از شرکت MMTE نیز گفت: جای خوشحالی دارد که چنین مگاپروژهای در حال اجرایی شدن است. شرکت MMTE در پروژۀ تولید ورقهای عریض تجارب خوبی دارد که قابلیت استفاده در پروژۀ نورد گرم 2 را خواهد داشت. پیشنهاد میشود تواناییها و تکنولوژی بومی شدۀ شرکتها شناسایی گردد و در این پروژه از آنها استفاده شود.
در ادامه، نادر عطائی رئیس هیئت مدیرۀ شرکت جهانپارس گفت: در کشور ما پیمانکاران توانمند زیادی هستند که علیرغم شرایط اقتصادی کشور، امکان مشارکت در پروژۀ نورد گرم 2 را دارند و طبیعی است که مشارکت و به کارگیری همۀ آنها نیز در پروژۀ بزرگ نورد گرم 2 وجود نخواهد داشت. بنابراین پیشنهاد میشود شرکتها در قالب کنسرسیوم به کار احداث نورد گرم ورود کنند.
وی تأکید کرد: با توجه به شرایط اقتصادی و تورم روزانهای که بعضا در اقلام مختلف شاهد آن هستیم، بهتر است به منظور عدم مواجهۀ شرکتها با کمبود بودجه، راهکار مناسبی اندیشیده شود تا انجام پروژه نیز با تأخیر همراه نگردد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

نخستین نوآوردگاه مرکز نوآوری ایرانسل آغاز شد

قرارداد توسعه دانشگاه خاتم در ناحیه نوآوری پردیس منعقد شد

جهت توسعه‌ی زیرساخت فناوری HLA Typing، توافق‌نامه سرمایه‌گذاری هلدینگ نسیم سلامت پاسارگاد و شرکت پردیس‌ژن امضا شد

رونمایی از مرکز مانیتورینگ یکپارچه سرویس های بانکی وامداد مشتریان

قدردانی ویژه استاندار اردبیل و رییس کمیسیون کشاورزی مجلس از عملکرد بانک کشاورزی

افزایش سقف مبلغ صدور کارت هدیه در بانک سینا

قدردانی وزیر اقتصاد از دکترشیری مدیرعامل پست‌بانک‌ایران به جهت کسب عنوان "برترین‌ بانک دولتی" درجشنواره شهید رجایی

نشان برتر برای بانک مسکن در جشنواره شهیدرجایی

ساخت مدرسه بانک اقتصادنوین در روستای چالشیرین لردگان آغاز شد

پخش زنده مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده نوبت دوم بانک ایران زمین

تعطیلی شعب بانک ایران زمین در استان یزد برای قطع زنجیره بیماری کرونا

دانشجویان روزانه دکتری از تسهیلات بانک توسعه تعاون بهره‌مند می‌شوند

ماه مهر و مهر بانک ملی ایران برای جوانان

دیدار صمیمی مدیرعامل بانک دی با جمعی از فرزندان شاهد

برگزاری جشنواره بیمه های زندگی میلاد نور

انتخاب اعضای هیات مدیره بیمه دانا

جهش قابل توجه سود خالص بیمه نوین در شش ماه نخست سال جاری

تشکیل بازار متشکل بیمه‌ای جهشی بزرگ در صنعت بیمه به شمار می‌رود

برای نخستین بار در صنعت بیمه کشور

رشد 10 درصدی تولید آند، 7 درصدی کاتد و 5 درصدی کنسانتره مس

گزارش معاملات مربوط به عملیات بازار باز

روزانه به طور متوسط 70 میلیون دلار در بازار متشکل ارزی عرضه شد

مشکل برنج های رسوبی، ترخیص درصدی کالا خارج از روال است

به منظور پیشگیری از کرونا سقف کارت به کارت بانک ایران زمین افزایش یافت

آگهی دعوت به مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده (نوبت دوم) بانک ایران زمین

افتتاح شعبه بانک ایران زمین در شهرستان ملایر

تحقق ٢٢هزار میلیارد ریال حاشیه سود عملیاتی بانک صادرات ایران در پایان مهرماه

صادرکنندگان نقش مهمی در عبور کشور از شرایط تحریم دارند

رشد 57 درصدی پرداخت تسهیلات بانک صنعت و معدن در هفت ماهه اول سال 99

تامین مواد اولیه و افزایش صادرات با آزادسازی واردات در قبال صادرات و استفاده از ارز متقاضی

ابلاغ سیاست جدید واردات در مقابل صادرات توسط رییس جمهور

راه اندازی کارپوشه الکترونیکی در بانک پارسیان

ایرانسل برترین شرکت اینترنت ‌بی‌سیم ثابت در کسب رضایت کاربران

فرزندان «براگور» با ایرانسل آنلاین شدند

برقراری پوشش های بیمه ای و توانمندسازی سربازان برای ورود به بازار کار توسط بیمه ایران

نسخه جدید اینترنت بانک نسل دوم (Pwa) بروزرسانی شد

معاون پشتیبانی مجتمع معدنی و صنعتی گل‌گهر

منصرف شدن بی اچ پی از طرح توسعه 2.1 بیلیون دلاری معدن مس المپیک دَم

نیرو صنعت؛ یک شرکت EPC بومی در سطح رتبه یک کشور

ارزش سهام ایوانهو به علت توسعه معدن مس زیرزمینی کاکولا افزایش یافت

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس

قدردانی وزیرارتباطات از دکترشیری مدیرعامل پست‌بانک‌ایران به جهت مشارکت در پویش ایران‌همدل

بازدید مهندس الیاسی عضو هیأت‌مدیره پست‌بانک‌ایران از شعب استان اصفهان و طرح‌های تأمین مالی شده

تمدید اعتبار کارت‌های نقدی بانک اقتصادنوین

استفاده از ظرفیت های بانک شهر در پیشبرد پروژه های شهری و کاهش مشکلات شهرنشینی

صورت های مالی شفاف پیش نیاز ارائه خدمات و تسهیلات در اگزیم بانک ایران

اعلام آمادگی بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان چهارمحال و بختیاری

وصول به‌موقع اقساط، امکان پرداخت تسهیلات به سایر متقاضیان را فراهم می‌سازد

واگذاری 56 هزار میلیارد ریال از املاک مازاد بانک ملی ایران در نیمه امسال

خدمت رسانی واحدهای بانک به مشتریان